Aktualności

Odwiedziny Pani Marianny Krasnodębskiej przez laureatów tegorocznych konkursów realizowanych w ramach projektu pn. „Zdawało się, że to koniec świata” – upamiętnienie 80. rocznicy Akcji Erntefest dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

We wtorek 23 stycznia, laureaci tegorocznych konkursów, realizowanych w ramach projektu pn. „Zdawało się, że to koniec świata” – upamiętnienie 80. rocznicy Akcji Erntefest, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wraz z Panią wiceburmistrz Anetą Poniatowską mięli przyjemność odwiedzić bardzo niezwykłą osobę – Panią Mariannę Krasnodębską – świadka historii, który pomimo sędziwego wieku, wciąż daje młodzieży świadectwo o męczeństwie i chwale narodu polskiego w czasie II wojny światowej. Koniecznie trzeba tu wspomnieć, że Pani Marianna urodziła się w roku 1923, więc jej życie ściśle związane było z działalnością konspiracji niepodległościowej.

Pani Krasnodębska miała być gościem październikowej konferencji organizowanej w ramach wcześniej wspomnianego projektu, niestety choroba nie pozwoliła Jej nas odwiedzić. Nie mogliśmy jednak odmówić sobie wizyty u Pani Marianny, która z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem opowiadała o swojej bolesnej historii, zawstydzając swych słuchaczy niewiarygodnie szczegółową pamięcią. Dla wyróżnionych uczniów, była to jedyna w swoim rodzaju lekcja historii, którą z pewnością zapamiętają na bardzo długo.

Dziękujemy Pani Mariannie za gościnę, poświęcony czas i życzymy dużo, dużo zdrowia.