Aktualności

Mobilna pracownia komputerowa powstanie w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii

Z ogromną dumą i radością ogłaszamy, że Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii  znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu Pracownia Kompetencji Cyfrowych” zorganizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, w którym wygrała mobilną pracownię komputerową wyposażoną w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem ułatwiającym pracę z uczniami oraz interaktywnym monitorem. Koordynatorem oraz opiekunem motywującym uczniów do udziału w konkursie była Pani Ewa Jarska.

Uczestnicy konkursu mogli startować w trzech kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

Nasza szkoła wzięła udział w 3 zadaniach.

Zadaniem, w którym zwyciężyliśmy w grupie wiekowej I-III była realizacja modułu kursu  „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko”. Kolejnym krokiem było przygotowanie pracy konkursowej – projektu kolorowanki, mającej na celu ukazanie sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza nim, kolorowanka musiała nawiązywać do wiedzy zdobytej podczas zajęć.

Wśród nadesłanych aż 3075 prac, nagrodzona została nasza kreatywna kolorowanka – gra planszowa oparta na motywach przygód słonia Spacjusza. Wykonali ją najmłodsi uczniowie uczęszczający na zajęcia robotyki.

Dzięki udziałowi w konkursie zostaniemy wyposażeni w nowoczesny sprzęt, który wzbogaci naszą bazę informatyczną i ułatwi zdobywanie nowych kompetencji cyfrowych, ale przede wszystkim w wiedzę dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

Już nie możemy się doczekać zajęć informatycznych w nowej pracowni komputerowej!!!

Dziękujemy OSE!!!

Tekst: Bożena Chyła, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii