Małe igrzyska w drodze ku zdrowiu w Szkole Podstawowej w Niezabitowie

Dzisiaj, tj. 21 marca br. w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Niezabitowie odbyły się „Małe igrzyska w drodze ku zdrowiu”. W odpowiedzi na zaproszenie społeczności szkolnej, w spotkaniu uczestniczył burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, który podkreślił znaczenie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, mających ogromny wpływ na właściwy rozwój dzieci i młodzieży.Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna o tematyce prozdrowotnej, przygotowana przez uczennicę klasy VI, Weronikę Stefanek. Następnie rozegrano konkurencje sportowe tj. rzut do kosza, odbijanie piłką siatkową, żonglerka piłką nożną, tor przeszkód oraz przeprowadzono quiz na temat zdrowego stylu życia dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Poniatowa. Suma punktów we wszystkich konkurencjach wyłoniła zwycięzcę.I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kraczewicach, II miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej,III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Poniatowej Kolonii Drużyny otrzymały puchary, natomiast zawodnicy zwycięskich drużyn medale.Dyplomy za udział otrzymali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Niezabitowie oraz Szkoły Podstawowej w Kowali.Podczas dzisiejszego spotkania rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pn. „Zdrowy styl życia”, w odpowiedzi na który wpłynęło wiele ciekawych prac w trzech kategoriach wiekowych: „0” – sześciolatki, klasy I – IV oraz klasy V – VIII. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !