Aktualności

Magia Świąt na poniatowskim Placu Konstytucji 3 Maja

19 grudnia 2021 r. na Placu Konstytucji 3 Maja w naszym mieście odbyły się Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilia, które wprowadziły mieszkańców całej gminy i przybyłych gości, w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Pośród aromatu czerwonego barszczu, pierników, pysznych wypieków, świątecznych ozdób i stroików na odwiedzających czekały moc atrakcji i niespodzianek. Zakupy przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, umilały występy artystyczne najmłodszych i koncerty świąteczne. Na stoisku Urzędu Miejskiego czekały niespodzianki w postaci kalendarzy na rok 2022, ze zdjęciami Gminy Poniatowa oraz słodycze.

Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonali gospodarze wydarzenia: Kamila Grzywaczewska Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie oraz Paweł Karczmarczyk Burmistrz Poniatowej. Były także życzenia świąteczne od przybyłych na uroczystość gości: Gabrieli Masłowskiej Poseł na Sejm RP, Przemysława Czarnka Ministra Edukacji i Nauki oraz Pawła Paszko Dyrektora Biura Wojewody Lubelskiego. Całe wydarzenie objęte było patronatem Beaty Mazurek, Poseł do Europarlamentu, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jarmark i wigilia były transmitowane na żywo przez TVP3 Lublin – patrona medialnego.

Na scenie wystąpili m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej pod batutą Jarosława Mielko, dzieci i młodzież z SP im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, dzieci z SP im. Henryka Sienkiewicza w Kowali, chór Szczygiełki, Teatralna Grupa Senioralna „Fajna Ferajna”, Klub Seniora w Poniatowej, Zespół wokalny „Vocal”, Zespół Wokalny Poniatowianki i dzieci z zespołu Wiolinki.

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych uczestników cieszyły się kozy z gospodarstwa Państwa Stachyrów z Kowali, które stanowiły uzupełnienie i dekorację szopki. Dzieci mogły wykonać sobie fotografię z Mikołajem i Śnieżynką z OSiR w Poniatowej. W ramach warsztatów plastycznych mogły również tworzyć ozdoby świąteczne.

Około godz. 15.00 rozpoczęła się Wigilia miasta. Do wszystkich zebranych na placu, bożonarodzeniowe życzenia skierowali Paweł Karczmarczyk Burmistrz Poniatowej, Ewa Baranowska Przewodnicząca Rady Miejskiej, Kamila Grzywaczewska Dyrektor KOWR OT/Lublin oraz proboszcz poniatowskiej parafii ks. dr Piotr Petryk. Do zebranych popłynęły ciepłe życzenia zdrowia, pogodnych świąt, życzliwości i spokoju na co dzień. Nie zabrakło również pysznych potraw świątecznych, przygotowanych przez KGW, lokalnych restauratorów oraz CKPiT, którymi częstowano uczestników wydarzenia. Pomimo niesprzyjającej aury, licznie zebrani na placu, w blasku miejskiej choinki, kolędowali i korzystali z przygotowanych atrakcji świątecznych godzin wieczornych.

Link do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/GminaPoniatowa/photos/pcb.3115492162033430/3115490142033632/