Aktualności

Jubileusz 40-lecia działalności Zespołu Estradowego ,,Nadzieja”

22 stycznia br., w niedzielne popołudnie w Kinie Teatr Czyn w Poniatowej odbyła się uroczystość związana z Jubileuszem 40-lecia działalności Zespołu Estradowego ,,Nadzieja”. W wydarzeniu udział wzięły zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze „Kowalanki” z Kowali, „Poniatowianki” z Poniatowej Wsi, „Zielone Sioło” z Niezabitowa, a także zaproszeni goście, m.in. burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, skarbnik Gminy Anna Ruta, sekretarz Gminy Dominik Molesta, radni Rady Miejskiej w Poniatowej z Przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Baranowską na czele, starosta opolski Dariusz Piotrowski, członek Zarządu Powiatu Opolskiego Michał Kramek, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej Joanna Kawałek.

Jubileusz prowadziła pani dyrektor CKPiT, prezentując historię Zespołu „Nadzieja” oraz ich osiągnięcia, na przemian z występami przybyłych zespołów, które przygotowały również niespodzianki muzyczne w postaci piosenek ze specjalnie ułożonym na tę okoliczność tekstem. Następnie swój występ zaprezentowały Panie z Zespołu „Nadzieja”, którym towarzyszył z akompaniamentem na akordeonie Dariusz Gołofit. Po występach przyszedł czas na życzenia. Zebrani goście, na stojąco odśpiewali „Sto lat”, by następnie indywidulanie złożyć powinszowania. Wśród wielu składających gratulacje koleżanek i kolegów z innych zespołów czy oficjeli, byli również burmistrz Poniatowej, skarbnik i sekretarz Gminy oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej. Burmistrz Paweł Karczmarczyk pogratulował pięknego jubileuszu i podziękował Paniom za kultywowanie tradycji ludowych i folklorystycznych w Gminie Poniatowa.

Pamiątkowym zdjęciem zakończono część oficjalną uroczystości.

Paniom z Zespołu Estradowego „Nadzieja” życzymy wszystkiego co najlepsze, wszelkiej pomyślności oraz dalszej, wspaniałej aktywności twórczej.