Aktualności

„Czas na zdrowie!” – Amazonki Poniatowa

W dniu 28 sierpnia 2021 r. w Domu Muzyki w Kraczewicach Stowarzyszenie Amazonki Poniatowa realizowało dla mieszkańców Poniatowej projekt pn. „Czas na zdrowie!” z dotacji otrzymanej od Gminy Poniatowa na realizacje zadania publicznego. Celem projektu była promocja działań profilaktycznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia. Założone działania miały na celu podniesienie świadomości mieszkańców Poniatowej w zakresie właściwej profilaktyki nowotworowej, wsparcia osób chorujących i po przebytej chorobie nowotworowej oraz ich rodzin.

W ramach projektu poprowadzono wykład na temat profilaktyki nowotworowej. Osoby zainteresowane mogły odbyć indywidualne rozmowy na temat rekonwalescencji po zabiegu, problemów z obrzękiem czy profilaktyką nowotworową.

Kolejnym punktem projektu były zawody sportowe pn. „Sport to zdrowie” gdzie m.in. można było postrzelać z łuku do tarczy.

W czasie wydarzenia zorganizowany został poczęstunek ze zdrową lokalna kuchnia, gdzie można było także spróbować ciasta z wykorzystaniem ksylitolu, pełnoziarnistej maki i lokalnych owoców.

Serdecznie dziękujemy Gminie Poniatowa za sfinansowanie projektu „Czas na zdrowie!” w ramach realizacji zadania publicznego.