Aktualności

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …” – Spotkanie Bożonarodzeniowe w szkole w Kraczewicach

Okres przedświąteczny wypełniony jest radosnym oczekiwaniem, tradycyjnymi spotkaniami przy wspólnym, wigilijnym stole, opłatkiem i kolędowaniem. Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach odbyły się uroczystości związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Wśród uczniów oraz grona pedagogicznego na spotkanie opłatkowe przybyli goście: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu ds. Obsługi Oświaty Anna Gogół oraz emerytowani pracownicy i nauczyciele.

Spotkanie rozpoczęła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie ze szkoły w Kraczewicach. Występem przypomnieli znaczenie zwyczajów i tradycje świąteczne, o których często zapominamy w tych trudnych, zabieganych czasach.

W miłej i serdecznej atmosferze mijały chwile wspólnego kolędowania. Po występach pan burmistrz złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia, by okres Świąt Bożego Narodzenia był czasem zadumy i refleksji, zatrzymania się na chwilę, aby docenić to, co w życiu najważniejsze.