Aktualności

Gminny etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” za nami

17 marca br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Poniatowej odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Był to etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który wyłonił finalistę reprezentującego naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Do etapu gminnego każda ze szkół mogła zgłosić 2 uczniów, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Łącznie do konkursu w etapie gminnym przystąpiło 12 uczniów ze szkół:

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach:

– Karolina Chyła

– Oliwia Sobczak

Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej

– Dominika Kwiatkowska

– Zuzanna Chęć

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kowali

– Kacper Stateczny

– Kacper Buczyński

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej

– Michał Gulski

– Dawid Długosz

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii

– Sebastian Adamczyk

– Sebastian Pyda

Szkoła Podstawowa im. E. Szelburg-Zarembiny w Niezabitowie

Zofia Poniatowska

– Wojciech Skorupski

Uczniowie, w konkursie pisemnym w większości odpowiadali na pytania zamknięte dotyczące wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy, struktur ZOSP RP oraz przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania OSP.

Laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Etapu Gminnego został Michał Gulski ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, który tym samym przeszedł do etapu powiatowego. Drugie miejsce zajęła Dominika Kwiatkowska ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej, natomiast trzecie Sebastian Pyda ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii.

Nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursu wręczył burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, w towarzystwie Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej Jacka Pietrasia oraz przedstawicieli Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Poniatowej gratulując im wygranej oraz życząc kolejnych osiągnięć.

Po zakończonym konkursie uczestnicy i opiekunowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem znajdującym się na samochodach: OSP Kraczewice i OSP Poniatowa – Miasto.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i trzymamy kciuki za Michała w kolejnym etapie.