Aktualności

Gminny etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” za nami!

Dzisiaj, 15 marca br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Poniatowej odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Był to etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który wyłonił finalistę reprezentującego naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk przed rozpoczęciem konkursu pogratulował uczestnikom zakwalifikowania się do etapu gminnego, życząc powodzenia w dzisiejszym teście.

Do etapu gminnego każda ze szkół mogła zgłosić 2 uczniów, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Łącznie do konkursu w etapie gminnym przystąpiło 12 uczniów ze szkół:

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach:

Radosław Pietroń

Magdalena Okoń

Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej:

– Dominika Kwiatkowska

– Zuzanna Chęć

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kowali:

– Natasza Zielińska

– Paulina Wojnicka

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej:

– Dawid Długosz

– Michał Gulski

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii:

– Sebastian Pyda

– Agata Sykuła

Szkoła Podstawowa im. E. Szelburg-Zarembiny w Niezabitowie:

– Zofia Poniatowska

– Wojciech Skorupski

Uczniowie w konkursie pisemnym w większości odpowiadali na pytania zamknięte dotyczące wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy, struktur ZOSP RP oraz przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania OSP.

Laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Etapu Gminnego został Michał Gulski ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, który tym samym przeszedł do etapu powiatowego. Drugie miejsce zajął Radosław Pietroń ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kraczewicach, natomiast trzecie Dominika Kwiatkowska ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej.

Nagrody laureatom, uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu wręczył w imieniu burmistrza Poniatowej, sekretarz Gminy Dominik Molesta, w towarzystwie Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miejskiego w Poniatowej Jacka Pietrasia, przedstawicieli Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Poniatowej oraz jednostki OSP Poniatowa – Miasto gratulując im wygranej oraz życząc kolejnych osiągnięć.

Po zakończonym konkursie uczestnicy i opiekunowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem znajdującym się na samochodzie OSP Poniatowa – Miasto, dodatkową atrakcją była przejażdżka quadem należącym do OSP Poniatowa – Miasto.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i trzymamy kciuki za Michała w kolejnym etapie.