Aktualności

Finał projektu „Kreator Przedsiębiorczości”

26 kwietnia 2019r. w sali kinowej Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim odbył się finał Konkursu „Junior Biznes w grze” zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu współpracy „Kreator Przedsiębiorczości”. Był to projekt realizowany przez 20 lokalnych grup działania oraz partnera ze Słowacji. Realizacją projektu na naszym terenie zajęła się LGD „Owocowy Szlak” z Opola Lubelskiego. W projekcie wzięło udział 20 grup z 10 szkół naszego powiatu, m in. z Opola Lubelskiego, Józefowa nad Wisłą, Chodla, Karczmisk, Poniatowej. Podczas finałowej gali konkursu uczestnicy projektu zaprezentowali przygotowane przez siebie biznesplany. Młodzież okazała się bardzo kreatywna i pomysły na biznes zaskoczyły komisję. Jury, w skład którego weszło 7 przedsiębiorców z powiatu opolskiego wyłoniło zwycięzców konkursu.
I miejsce przypadło 5 – osobowej drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii za projekt na biznes „CosmoStrefa” Park Edukacji i Rozrywki. Opiekunem tej grupy była pani Ewa Jarska.
Autorzy czterech najlepszych projektów z naszego powiatu w nagrodę wyjadą na 10 – dniowy letni obóz edukacyjny w Międzywodziu nad Morzem Bałtyckim.
Gratulujemy sukcesu i życzymy miłego wypoczynku!
B. Chyła