Aktualności

Festyn w Dąbrowie Wronowskiej połączony z otwarciem nowego pomieszczenia KGW w remizie OSP w Dąbrowie Wronowskiej

Dzisiaj, tj. 18 sierpnia, w Dąbrowie Wronowskiej miał miejsce Festyn Wiejski, podczas którego wiceminister Jan Kanthak oraz burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk dokonali uroczystego otwarcia nowego pomieszczenia KGW w remizie OSP w Dąbrowie Wronowskiej. To właśnie dzięki współpracy tych dwóch organizacji zorganizowane zostało dla mieszkańców sołectwa i zaproszonych gości spotkanie integracyjne, które rozpoczęła polowa msza św. koncelebrowana przez duszpasterzy z parafii chodelskiej oraz poniatowskiej. Burza, która przeszła podczas wspólnej modlitwy, nie przeszkodziła w realizacji kolejnych punktów programu.

Na wstępie gospodarze wydarzenia: przewodnicząca KGW Aneta Przychodzeń oraz prezes zarządu OSP Łukasz Jackowski powitali zebranych gości, m.in: wiceministra Jana Kanthaka, dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Agnieszkę Drozd – Bownik, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim st. bryg. Sławomira Kowalczyka, burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka z małżonką Anną, zastępcę burmistrza Anetę Poniatowską, skarbnik Gminy Annę Rutę, komendanta gminnego ZOSP Jacka Pietrasia, kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora w UM w Poniatowej Anetę Mazur, dyrektor Centrum, Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej Marzenę Wójtowicz, kierownika sekcji środowiskowej w OPS w Poniatowej Beatę Pastwę, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej Małgorzatę Hulak, prezes Obywatelskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Żaczek” Dorotę Włodarczyk – Chęć. Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Poniatowej, który przede wszystkim podziękował za pracę paniom z KGW oraz druhom z OSP, którzy wspólnie prowadzą wiele inicjatyw i działań, aktywizujących mieszkańców, ale również wspierających działania gminne. Pan burmistrz podkreślając, tę niezwykle ważną kooperację pomiędzy KGW i OSP, która jest sukcesem prowadzonych przedsięwzięć, wręczył upominki. Dla dzieci i młodzieży z Dziecięcej Drużyny OSP przekazane zostały mundury, ufundowane ze środków gminnych i pozyskanych z MSWiA. Po przemowach kolejnych gości, podczas których padło wiele ciepłych słów uznania oraz życzeń wszelkiej pomyślności i sukcesów, dokonano wspomnianego powyżej przecięcia wstęgi w wyremontowanym i nowo wyposażonym pomieszczeniu KGW (dof. m.in. ze środków PROW w ramach projektu aplikowanego do LGD „Owocowy Szlak”). Po obejrzeniu sali i odśpiewaniu sto lat, rozpoczęła się już część mniej oficjalna, z wieloma trakcjami dla najmłodszych jak np.: dmuchańce, przejazd na kucyku, malowanie twarzy, konkursy o tematyce strażackiej. Jak na prawdziwy festyn przystało nie mogło zabraknąć stoisk zaproszonych KGW z wyśmienitymi potrawami oraz zabawą przy muzyce na żywo, którą zapewniły zespoły Free Boys i INPERO. Z ofertą form pomocy społecznej zaprezentował się również Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniatowej.

Jeszcze raz składamy gratulacje za dotychczasową działalność wszystkim członkiniom i członkom KGW oraz druhom OSP, życząc jeszcze wielu wspaniałych lat działalności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku Gminy Poniatowa pod linkiem: https://www.facebook.com/photo/?fbid=674598414701933&set=pcb.674619078033200&locale=pl_PL