Aktualności

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – obchody Dnia Strażaka w Gminie Poniatowa

Wczoraj, 4 maja br., obchodziliśmy święto św. Floriana, patrona wszystkich strażaków, natomiast dzisiaj, 5 maja br. odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka z udziałem wszystkich OSP Gminy Poniatowa.

Wydarzenie zgromadziło wielu gości, wśród których obecni byli: Poseł na Sejm RP Jan Kanthak, burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, radni Rady Miejskiej w Poniatowej, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i sekretarz Gminy Dominik Molesta, członek Zarządu Powiatu Opolskiego Jan Wójcik, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim kpt. mgr inż. Marcin Jargieło, ZGOSP RP w Poniatowej Jacek Pietraś, kierownicy Wydziałów Urzędu Miejskiego w Poniatowej, sołtysi oraz dyrektorzy szkół z Gminy Poniatowa.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach w intencji Druhen i Druhów OSP z Gminy Poniatowa, koncelebrowaną przez proboszcza ks. Jerzego Wesołowskiego oraz kapelana strażaków powiatu opolskiego ks. Huberta Suszka, z udziałem pocztów sztandarowych naszych OSP.

Dowódcą dzisiejszej uroczystości był Kamil Fota z OSP Poniatowa Wieś, natomiast oprawę muzyczną podczas mszy oraz podczas przemarszów, które kilkukrotnie miały miejsce dzisiejszego dnia zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z CKPiT w Poniatowej pod batutą Jarosława Mielko.

Oficjalna część uroczystości, przemówienia gości oraz liczne życzenia z okazji Dnia Strażaka odbyły się przed nowo wyremontowaną siedzibą remizy OSP i świetlicy wiejskiej w Poniatowej Wsi. Wśród życzeń, podziękowań i gratulacji, padło wiele słów uznania dla działalności gminnych OSP, które dzięki rozumieniu potrzeb i wsparciu przez władze, rozwijają się niosąc tak potrzebną pomoc.

Podczas swojego przemówienia burmistrz Poniatowej podziękował wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Gminy Poniatowa za trud pracy, którym jest niesienie bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka, składając życzenia zdrowia, zawsze bezpiecznych powrotów z akcji oraz wszelkiej pomyślności.

Na zakończenie części oficjalnej odbyła się wspólna modlitwa oraz poświęcenie wyremontowanego budynku, która została poprowadzona przez ks. Huberta Suszka.

Jeszcze raz życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, niech św. Florian otacza Was wszystkich swoją opieką.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych uroczystości na facebooku Gminy Poniatowa pod linkiem: https://www.facebook.com/GminaPoniatowa/?locale=pl_PL