Aktualności

Akcja Katolicka Archidiecezji Lubelskiej z wizytą w Poniatowej

Dzisiaj, tj. 16 września br. w Poniatowej gościli członkowie Akcji Katolickich Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku to właśnie parafia p.w. Ducha Świętego w Poniatowej została wybrana na miejsce spotkania modlitewno-integracyjnego. Uczestnicy Akcji rozpoczęli swoją wizytę od udziału we Mszy świętej i modlitwie uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, po czym wysłuchali konferencji duchowej poprowadzonej przez proboszcza naszej parafii – ks dr. Piotra Petryka.

Kolejnym punktem tej niecodziennej wizyty był spacer ścieżką edukacyjną w parku miejskim. Tam uczestnicy mogli posłuchać o tym, jak smutną i bolesną historię kryje w sobie Poniatowa oraz, jak wielkie piętno odcisnęły na jej dziejach znajdujące się tu niegdyś obozy pracy – to wszystko dzięki krótkiej, ale z pewnością oddziałującej na emocjach – „lekcji historii” przeprowadzonej przez z-cę burmistrza Anetę Poniatowską i kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Poniatowej Anetę Mazur. Następnie – spacerując wśród zieleni – wszyscy udali się na molo nad zalewem, gdzie z kolei burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk opowiedział o działaniach inwestycyjnych na terenie miasta i gminy – zarówno tych zakończonych i trwających, jak i tych planowanych w niedalekiej przyszłości. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie na tle poniatowskiego krajobrazu.

Kolejnym punktem zaplanowanym dla naszych dzisiejszych gości był koncert w kinie miejskim, w którym wystąpili: chór „Szczygiełki” pod kierownictwem pani Anny Karwat i przy akompaniamencie pani Grażyny Papierz, uczestnicy zajęć wokalnych w CKPiT oraz zespół Vocal. Była to prawdziwa uczta dla ducha, a wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.Było nam bardzo miło gościć w Poniatowej członków Akcji Katolickich z woj. lubelskiego. Mamy jednocześnie nadzieję, że pokazując im to, co najpiękniejsze, zaszczepiliśmy w nich chęć na ponowne odwiedzenie naszego pięknego miasteczka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia.