Aktualności

Akcja charytatywna dla Pawła walczącego z nowotworem kości

W weekend 19-20 maja 2018 roku z inicjatywy Burmistrza Poniatowej Zygmunta Wyroślaka, Rady Rodziców  Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, Grona Pedagogicznego i rodziców, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Miejski w Poniatowej oraz mieszkańcy po raz drugi włączyli się w akcję charytatywną dla 13-letniego Pawła Śliwińskiego walczącego z nowotworem kości.

Imprezę otworzył Burmistrz Poniatowej Zygmunt, który wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Katarzyną Krupą, Dyrektorem Szkoły Podstawowej Panem Mirosławem Plandowskim oraz mamą Pawła, podziękowali wszystkim za obecność, wsparcie, zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu zbiórki na rzecz chłopca.

Choroba zaatakowała Pawła zaczynając od lewej kości piszczelowej, a zaraz potem pojawiły się przerzuty do płuc. Nowotwór jest lekooporny, co sprawia, że jego leczenie jest wyjątkowo trudne i kosztowne. Paweł jest po już po pierwszej dawce chemii, której wyniki są rokujące. Pierwsze guzy uległy zwapnieniu, jest nadzieja, na to że kolejne serie leków pozwolą wrócić chłopcu do normalnego życia.

Występy Kapeli Ludowej, grup tanecznych z CKPiT, przedszkolaków i uczniów, licytacje, loteria fantowa to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników imprezy. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się m.in. malowanie twarzy i włosów, przejażdżki kucykiem oraz qadami. Na stoisku Urzędu Miejskiego do specjalnie przygotowanych puszek można było wrzucić monety, za które  było  można było otrzymać balony z helem i ciekawe gadżety.

Dużym powodzeniem cieszyły się atrakcje jakie zapewniły służby mundurowe. Policja na specjalnym stanowisku znakowała rowery, Straż Pożarna i Służba Więzienne prezentowała sprzęt i jego parametry techniczne, z którymi można się było namacalnie zapoznać, uruchomić sygnały dźwiękowe, przebrać się w mundury.

W trakcie pikniku wiele emocji, szczególnie najmłodszym zapewnił wspólny taniec zumba, poprowadzony przez trenerkę fitness Panią Iwonę Berę oraz pokaz kulturystyki w wykonaniu Dominika Hałasa mistrza Polski w tej dziedzinie.

Dzięki uprzejmości Okręgowego Klubu Audi i Motocyklistów, koneserzy aut i motocykli mogli podziwiać, wymieniać wiedzę i doświadczenie w zakresie motoryzacji. Smakosze mogli skosztować domowych ciast, kiełbasy, pierogów, frytek oraz grochówki i bigosu serwowanych z kuchni polowej.

Tego dnia udało się łącznie zebrać 20 553,52 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Szczególne podziękowanie kierujemy do sponsorów, bez których nie odbyłaby się loteria fantowa i licytacja. Hojność  oraz  wsparcie jest Pawłowi i jego rodzinnie bardzo potrzebne. Zebrana gotówka to bardzo wiele, jednak wciąż zbyt mało aby zapewnić chłopcu wystarczające środki na stałe leczenie. Informujemy, że  została uruchomiona internetowa zbiórka  na potrzeby leczenia Pawła https://zrzutka.pl/fk5v3j. Jej organizatorem jest  Pani Katarzyna Krupa Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Poniatowej.  Zwracamy się  do wszystkich o pomoc i wsparcie dla Pawła. Podarujmy chłopcu życie!